Kahraman’ın Yolculuğu

12 Years of Experience

Merhaba, ben Mehmet İlhan.

Uzun yıllar bireysel çalışmalarım, araştırmalarım, bireysel görüşmelerim, verdiğim eğitimler ve sonrasında dünyaca ünlü otoritelerin farklı ekollerinden aldığım eğitimlerle kendi hayat amacımı tanıma yolunda önemli bir yol kat ettim ve heybemi güzel bilgilerle doldurdum (hala doldurmaya devam ediyorum). Varlığın anlamını sorgulamak ve varoluşu doğru okuyabilmek üzere 10 yıl önce çıktığım yolculuğumda bambaşka kapılar açan bir dönüm noktasını seninle de paylaşıp, senin de kendi yolculuğunu kolaylaştırmana katkı olmak niyetindeyim.  

2019 yılından beri kişisel gelişim özel bir alanı olan İNSAN TANIMA YÖNTEMLERİ konusunda eğitimler ve danışmanlıklar vermekteyim. Ancak çoğu zaman eğitim için değil hayat sorunlarının çözümü için gelen insanlarla muhatap oluyorum ve bu giderek artıyor. Bir insanın hayatı hakkında konuşmak, sorunlarını anlayabilmek/anlatabilmek, hayatın karanlıkta kalmış noktalarına ışık tutabilmek ve çözüm önerileri sunabilmek takdir edersiniz ki birkaç saate sığacak bir iş değil. Bu yüzden danışmanlık maceramda uzun zamandır planladığım ve tasarladığım bir modeli hayata geçirmeye karar verdim. Bu model uzun yıllar boyunca edindiğim bilgi ve deneyimlerimle oluşturduğum kendi özel hayat amacı modelime dayanmaktadır ve ‘’Kahramanın Yolculuğu Dönüşüm Süreci’’ ismini taşımaktadır. İnsanların hayatlarına faydalı dokunuşlarda bulunabilmek için bu modeli tabiri caizse ince ince işledim yıllarca.

Bir bebek anne karnından dünyaya doğabilmek için nasıl 9 aya ihtiyaç duyuyorsa Kahramanın Yolculuğu adını verdiğim Dönüşüm Süreci’de yaklaşık 9-12 ay arası süren bir Danışmanlık/Mentörlük sürecidir. Bu süreçte kendinizi daha iyi tanıyacak, hayatınızın zorlukları ile daha farkındalıklı bir şekilde mücadele edecek, verdiğiniz veya veremediğiniz tepkileri sebepleri ile anlayacak, fiziksel-zihinsel ve duygusal bağımlılıklarınızla yüzleşecek, hayatınızın gemlerini elinize alma sorumluluğu için önemli bir adım atacaksınız. Veee evet, bireysel hayatınızın sorumluluğunu daha iyi kavrayabilmek için eşsiz bir sisteme davetlisiniz.  

Bugünkü kişiliğinizin, yaşadığınız sorunların, geçmişle bağlantısını hiç düşündünüz mü? Elbette düşündünüz, hatta belki ortalıkta dolaşan ama herkeste pek fazla işe yaramayan yöntemleri denediniz. Umudunuzu, enerjinizi, paranızı ve hatta en önemlisi zamanınızı faydasını göremediğiniz (veya en azından geçici çözümler üreten) yöntemlerle harcadınız ve elinize hiçbir şey geçmedi. Sizi anlıyorum ve bu yüzden tamamen size uygun size özel bu yöntemi bu yüzden geliştirdim. Tutumlarınız, sevdiğiniz ya da sevmediğiniz her şey, sizi mutlu eden ya da öfkelendiren ne varsa hepsi biyolojinizle alakalı ve sizin biyolojiniz yalnızca size özel.

Hayatta karşılaştığımız her türlü yeni deneyim bizde yeni bir ruh hali oluşturur. Hem ifade edilen hem de bastırılan deneyimler bilincin farklı alanlarında içselleştirilir ve kökleşirler. Tüm bu bastırmalar ve ifade edilen duygular neticesinde bir kişilik oluşur. Bu yüzden hepimiz olayları farklı görürüz. Aslında herkes benzer durumu yaşayabilir ama kişilik farklarımızdan ötürü aynı şeylere farklı anlamlar yükleriz. Çünkü kişiliğimiz milyarlarca farklı ruh halimizin ve deneyimlerimizin bir ürünü olarak ÖZELDİR. Danışmanlıklarım da tam olarak bu BİREYSELLİĞE VE BİRİCİKLİĞE dayanmaktadır. 28 ila 40 gün arasında tekrarlanan ruh halleri kodlamaya dönüşürler, yani alışkanlık haline gelirler.  Bu deneyimler tekrar tekrar yaşandığında oluşan ruh hali etrafında bir mizaç gelişmeye başlar. Çoğu zaman bu mizaç gen olarak bir sonraki kuşağa aktarılır. Yani kişiliğiniz ve bugün yaşadıklarınız sadece sizi değil sizden gelecek nesilleri de etkiliyor. Bu yüzden insanın kendini anlaması kendisinden sonraki nesillere karşı bir borçtur.  

              Kulağa çok ilginç gelebilir ancak kişiliğimiz her zaman aynı deneyimleri ve duyguyu yaşamak ister. Bu duygu hüzün de olabilir, öfke de olabilir, mutluluk da olabilir. Evet evet öfke ve hüzün de kişiliğimizin bağımlısı olduğu, güvende hissettiği duygu durumu olabilir. Aslında hayatınıza çektiğiniz tüm kavgalar ve mücadeleler kendi kişiliğinizin bir uzantısıdır. İnsanlara bunu söylediğimde ilk başta otomatik olarak bunu reddederler. Ve şöyle cümleler kurarlar;

’Üzülmeyi neden isteyeyim ki?’’

’Paramın olmaması benim suçum mu?’’

’Ne yani boşanmayı ben mi istedim?’’

’Kim iyileşmek istemez ki? Saçma!’’

              Tüm bunlar ve daha fazlasıyla karşılaştım. Kulağa biraz ilginç gelebilir ancak kişiliğiniz biyolojinizin bir ürünü ve sinir sisteminizin dışavurumudur. Hayatınızın problemli alanlarını düşünün: Kariyer, İlişkiler, Sağlık, Kaygı…

              Sorunlu ilişkilerden ve partnerinden şikayetçi çoğu insan farklı insanlarda aynı problemleri yaşadığı şikayetiyle bana gelirler. İnsan kendi döngüsünü çoğu zaman fark edemez ve kadere küser. Kendinizi anladığınızda, tepkilerinizi fark ettiğinizde, hayata daha objektif bakmayı öğrendiğinizde, Ruhunuzun neden bu dünyada olduğunu anladığınızda değişim ve dönüşüm başlayacaktır. Güneşin doğuşunu izlemek, kuru bir ağacın yeşermesine şahit olmak, bir yumurtadan bir hayatın başlamasını görmek insanlara manevi bir haz verir. Ya kendi hayatınızın da aynı şekilde karanlıktan aydınlığa geçişini izleyebilseydiniz? Çoğu insan karanlığının farkında bile değildir.

              Uzun lafın kısası dostlar, sana özel bir sistemle bu yolculukta sana yol arkadaşlığı yapmaya geldim 😊Dünya’da eşi olmayan benzersiz bir sistemim var. Sana en uygun yolu seçmek, hayatında tekrarlanan olumsuzlukları anlamlandırabilmek için 9 ila 12 ay (kişiye göre değişiklik gösterecektir.) arasında bir süreçte kendi hayatının başrolü olma yolunda ‘Kahramanın Yolculuğuna’ çıkmak için bekleniyorsun!

Program (3 yaş üzerindeki) çocuklar da dahil olmak üzere herkes için uygundur.

 

Bilgi ve İletişim İçin: insanvealemapp@gmail.com